Όνειρο Μπάρτσα .. δώστε μου μάτια να την βλέπω. (Video)

Ο χορός των τερμάτων για την ομάδα του Γκουαρντιόλα άρχισε μόλις στο 9ο λεπτό, όταν ο Μέσι με σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Εστέμπαν και έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Βίγια με σουτ από πλάγια θέση διπλασίασε τα γκολ για τους «μπλαουγκράνα» και με την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα, ο Μέσι με αριστερό πλασέ έκανε το 3-0.

Κάπου εκεί τα… πόδια των παικτών της Αλμερίας «κόπηκαν» και οι Καταλανοί συνέχισαν ανενόχλητοι ακόμα μία ποδοσφαιρική παράσταση. Στο 30ο λεπτό ήταν η σειρά του Πέδρο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Εστέμπαν και να κάνει το 4-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «μπλαουγκράνα» έχοντας πετύχει τον στόχο τους, έκοψαν ταχύτητα και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 89ο λεπτό για να βάλει το «κερασάκι στην τούρτα» ο Κεϊτά και να διαμορφώσει το τελικό 5-0